Agenda

Godz.11:00
Jak zapewnić wysoką dostępność aplikacji w Kubernetesie
Godz.12:00
Kiedy używać kontenerów, MicroVM, a kiedy pełnej wirtualizacji
Godz.13:00
Przerwa
Godz.13:10
EKScytacja czy frustrAWSja?
Godz.14:10
Strategie kontroli wersji dla projektów utrzymania infrastruktury przy pomocy Terraforma
Godz.15:00
bioPhoenix - sefl-healing ecosystem - Czy da się wytworzyć niezniszczalną platformę?
Godz.16:00
Zakończenie

Prelegenci

Kubernetes wchodzi (albo już wszedł) na salony. Jeżeli nikt na etapie wdrożenia nie pomyślał szeroko o wysokiej dostępności (HA), to można spodziewać się awarii spowodowanych przez np. problemy ze sprzętem, nieudane aktualizacje czy codzienny deploy. Mariusz omówi też, jak uniknąć problemów tego typu poprzez poprawną konfigurację Kubernetesa i naszych workloadów.

Mariusz Dalewski
Mariusz Dalewski

CEO w MDDV i współzałożyciel społeczności SysOps/DevOps Polska. Administrator z powołania i doświadczenia, z zamiłowania fascynat technologii Kubernetes w każdym wydaniu. Od kilkunastu lat audytor i entuzjasta bezpieczeństwa. W zamierzchłych czasach zdobył kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu w różnych językach. Dziś lubi testować nowe rozwiązania, które podobno mają przyspieszać pracę i dzielić się zdobytą już wiedzą. Po godzinach nałogowo ogląda seriale i gra w gry souls/rogue like.

Podczas prelekcji Paweł opowie o różnych sposobach uruchamiania aplikacji w odizolowanym środowisku w zależności od potrzeb. Przejdzie przez czystą konteneryzację, MicroVM aż do pełnej wirtualizacji. Opowie m.in. o gVisor, Firecracker, Kata Containers.

Paweł Ufnalewski
Paweł Ufnalewski

Site Tech Lead / Senior Manager w Snowflake i współzałożyciel grupy SysOps/DevOps Polska na Facebooku. Jest architektem infrastruktury z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem środowisk wysokodostępnych opartych na systemach Linux i Windows. Po godzinach wielki fan LEGO i foodingu.

Filip podczas swojej prezentacji przedstawi, jak pożenić AWS z Kubernetesem wraz z jego podstawowymi “ficzerami”, które nie wyskakują same z pudełka, m.in. Autoscaling node’ów klastra Kubernetesowego w miarę zapotrzebowań podów, External DNS. Podczas prezentacji będzie live demo i odnośnik do repozytorium, w którym te wszystkie funkcjonalności są już zlepione w jedną całość przy użyciu Terraforma.

Filip Rachwalak
Filip Rachwalak

Senior DevOps w firmie Cisco. Na co dzień zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem rozwiązań opartych o chmurę AWS oraz kubernetesowy OpenShift, migracją istniejących systemów oraz utrzymywaniem projektów R&D. Prywatnie entuzjasta gitary elektrycznej oraz turystyki górskiej.

Jak prowadzić kod w gicie, utrzymywać wersje developerskie, produkcyjne, hotfixy – napisano i powiedziano już bardzo wiele. Techniki opisywane w głównych źródłach koncentrują się jednak na utrzymywaniu i rozwijaniu kodu aplikacji – charakterystyka kodu IaC (Infrastructure as Code) bywa zgoła odmienna od kodu aplikacji – dotyczy istniejącej, żywej architektury. O tych różnicach i sposobach postępowania (a także przypadkach bolesnych) opowie Maciej podczas swojej prezentacji.

Maciej Rostański
Maciej Rostański

Doktor inżynier, zajmuje się tematyką administracji systemów i sieci komputerowych oraz ciągłości działania systemów informatycznych od kilkunastu lat. Wykładowca akademicki, który zainteresowania naukowe łączy z pracą praktyczną dla firm IT, wykonując zadania z zakresu DevOps i prac R&D – obecnie związany z firmą Hostersi. Autor książek i prac naukowych na temat nowoczesnych technologii internetowych, a prywatnie zapalony gracz komputerowy i kinoman, jednak przede wszystkim ojciec dwóch córek, które skutecznie zajmują mu wszelki pozostały wolny czas.

Co może wyłączyć naszą usługę? Awaria fizyczna, błąd ludzki, a może celowy atak? Czy przed wszystkim da się zabezpieczyć? Być może tak! bioPhoenix jest próbą stworzenia organizmu zdolnego do przetrwania dowolnych przeciwności losu, ze zdolnością samoleczenia się. Prawdziwe High Availability. Jakub w trakcie swojej prezentacji opowie, co musi posiadać niezniszczalny system, jak unikać zagrożeń i w jaki sposób utrzymać środowisko zawsze dostępne.

Jakub Muszyński
Jakub Muszyński

Praktykujący DevOps @ BlueSoft, konsultant do “zadań specjalnych”. SysAdmin i Programista. AWS – Azure – Ansible – Evangelist. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) i startupy.

Zapisz się na wydarzenie

Fundacja SysOps/DevOps Polska z siedzibą w Warszawie (administrator danych) przetwarza podane w formularzu dane osobowe w celu zapisu na wydarzenie. Przeczytaj więcej o przetwarzaniu Twoich danych w Polityce Prywatności, której treść akceptujesz poprzez przesłanie formularza kontaktowego.

Fundacja SysOps/DevOps Polska z siedzibą w Warszawie (administrator danych) przetwarza podany adres e-mail w celu wysyłki newslettera mogącego zawierać informacje marketingowe oraz dodatkowe materiały od prelegentów. Przeczytaj więcej o przetwarzaniu Twoich danych w Polityce Prywatności, której treść akceptujesz poprzez wyrażenie zgody na zapis do newslettera.

Dodatkowe materiały od prelegentów zostaną wysłane wyłącznie do uczestników, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych.
×