Agenda
Prelegenci
Jeżeli uważacie, że znacie basha to jest to prezentacja dla Was. Na pewno wiecie, jak wiele rzeczy może pójść po Waszej myśli podczas pisania skryptów, jak bardzo spójny jest to język skryptowy i jaki to wspaniały pomysł pisać coś dużego w bashu. Jeżeli tego nie wiecie, to podczas prezentacji Mariusza będziecie mieli okazję się dowiedzieć.
CEO w MDDV i współzałożyciel społeczności SysOps/DevOps Polska. Administrator z powołania i doświadczenia, z zamiłowania fascynat technologii Kubernetes w każdym wydaniu. Od kilkunastu lat audytor i entuzjasta bezpieczeństwa. W zamierzchłych czasach zdobył kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu w różnych językach. Dziś lubi testować nowe rozwiązania, które podobno mają przyspieszać pracę i dzielić się zdobytą już wiedzą. Po godzinach nałogowo ogląda seriale i gra w gry souls/rogue like.
Usługa EKS (Elastic Kubernetes Service) jest bardzo specyficzna – może zostać wdrożona w sposób zawierający mnóstwo pułapek. Maciej omówi jak na przyszłe problemy z klastrem może wpływać architektura sieci czy projekt adresacji IP. Opowie również o zabezpieczeniach podstawowych komponentów (a raczej ich braku), a także o tych narzędziach, które w klastrze Kubernetesa po prostu powinny się znaleźć od początku.
Doktor inżynier, zajmuje się tematyką administracji systemów i sieci komputerowych oraz ciągłości działania systemów informatycznych od kilkunastu lat. Wykładowca akademicki, który zainteresowania naukowe łączy z pracą praktyczną dla firm IT, wykonując zadania z zakresu DevOps i prac R&D – obecnie związany z firmą Hostersi. Autor książek i prac naukowych na temat nowoczesnych technologii internetowych, a prywatnie zapalony gracz komputerowy i kinoman, jednak przede wszystkim ojciec dwóch córek, które skutecznie zajmują mu wszelki pozostały wolny czas.
Podczas prezentacji Paweł opowie o podstawach budowania wysokowydajnych infrastruktur dla usług webowych. Przedstawi elementy składowe takie jak: storage, bazy danych, serwery aplikacji, load balancery. Zdradzi również, na co trzeba zwrócić uwagę, aby infrastruktury te działały poprawnie.
Principal Software Engineer w Snowflake i współzałożyciel grupy SysOps/DevOps Polska na Facebooku. Jest architektem infrastruktury z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem środowisk wysokodostępnych opartych na systemach Linux i Windows. Po godzinach wielki fan LEGO i foodingu.
Czy macie czasem tak, że zaczynacie pisać “szybkie API” i marnujecie mnóstwo czasu na ogarnianie wszystkiego dookoła zanim docieracie do właściwej logiki? Sposób przekazywania konfiguracji API, logowanie, metryki, walidacja danych, zunifikowany sposób łapania błędów, ujednolicenie odpowiedzi API – to wszystko są rzeczy, których brak może generować duże problemy już na samym początku, nie wspominając już o wygodzie pisania. Pora z tym skończyć! Filip postara się w 45 minut pokazać narzędzia oraz kod, którymi to spróbuje sprostać powyższym wyzwaniom. Przygotujcie się na mocno techniczną prezentację duetu Python/AWS z domieszką Terraforma.
Senior DevOps w firmie intive. Na co dzień zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem rozwiązań opartych o chmurę AWS, migracją istniejących systemów oraz utrzymywaniem projektów R&D. Prywatnie entuzjasta gitary elektrycznej oraz turystyki górskiej.
Paweł przedstawi, jak zaprojektował pewien system obsługi żądań GDPR (DSR) w odniesieniu do maili oraz opowie, jakich mechanizmów, a także komend PowerShellowych użył i dlaczego. Pokaże również możliwości obrony i pozytywnego wpływu na świadomość użytkowników poczty, pracujących w środowisku Office 365 w obliczu coraz częstszych prób phishingu.
Zwolennik teorii głoszonej przez Jacka Walkiewicza, że najwspanialsze projekty rodzą się w sercu, a nie w głowie. Zdarza mu się opisywać codzienne zmagania na polach IT na blogu paweljarosz.wordpress.com. Ostatnie 10 lat spędził w branży IT pracując przy wielu różnych technologiach, a jego chęć drążenia do źródła problemu daje czasem ciekawe wyniki.
Jak szybko uruchomić małe środowisko testowe Kubernetes w chmurze? Które parametry są ważne podczas instalacji? Jak 'rozmawiać’ z klastrem? W czasie prelekcji będzie okazja, aby przyjrzeć się zagadnieniom tworzenia i utrzymania klastrów Kubernetes. Jakub omówi także przykłady automatyzacji wybranych operacji zarządzania klastrem, takich jak coroczna wymiana certyfikatów, oraz wykona kilka ćwiczeń w formie demo np. utworzy klaster 'lokalnie’ oraz w chmurze. Zobaczycie również, gdzie Ansible może pomóc Wam szybko tworzyć zarówno platformy testowe, jak i pełne środowiska produkcyjne Kubernetes. DIY: Przykłady kodu do uruchomienia w Azure lub AWS możecie wykonać samemu.
Praktykujący DevOps @ BlueSoft, konsultant do “zadań specjalnych”. SysAdmin i Programista. AWS – Azure – Ansible – Evangelist. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) i startupy.
Zapisz się na wydarzenie
Dodatkowe materiały od prelegentów zostaną wysłane wyłącznie do uczestników, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych.